PORSLINSFÖREMÅL, 3 st, Kina, Kanton, 1800-tal.

Dekor med figurscener och bladverk. Vas (H 24). Lockdosa (H 10). Skål på fot (Diam 12). Polykrom

Vas och lockdosa med nagg. Skål med lagning.

Utropspris
1 000 SEK