MATSALSMÖBEL, 9 del, ek, tidigt 1900-tal.

Omfattande matsalsbord och 8 stolar med fast stoppad rygg och sits. Bordets skiva med rutfanér. L 138. B 91. H 78.

Repor. Slagmärken. Klädsel med smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK