SPEGEL, modell CECIL, Axel Einar Hjorth, 1930-tal.

Avlång rak spegelram med genombrutet krön. Stämplad. B 40, H 98.

Bruksslitage. Smärre märken och repor.

AXEL EINAR HJORTH MÖBELARKITEKT S. 45.

Utropspris
3 000 SEK