Dekoration med blommor och kvinnofigurer, förgyllda ornament på grön fond.
Kaffekanna, tekanna, 2 st skålar på fot,1 rund skål, 1 skål med handtag, 1 sockerskål med lock, L 30,5, H 21.
Avslag på 2 skålar, skador, slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.