VAS, porslin, Sèvres. TEXTTILLÄGG: Med texten "Dies". Signerad Gcb. R.

Glasyr i koboltblått med vitmålad och förgylld dekor av putto. Fot av mässing. Stämplar S 83 Decoré a Sèvres. H 37.

TEXTTILLÄGG: Med texten "Dies". Signerad Gcb. R.

Någon repa.

Utropspris
2 000 SEK