TESIL SAMT ETUI, silver, K Andersson, Stockholm, 1924/25 resp England 1700-1800-tal. Total vikt ca 88 g.

Tesil med skål, delvis med pärlstavsdekor. K Andersson, Stockholm, 1924 resp 1925. Etui, kvadratiskt med konturerad form, graverad dekor. 4,5x4,5.

Bruksslitage, etuiet med bucklor.

Utropspris
1 500 SEK