BORDSSPEGEL, metall, nyrenässans, sent 1800-tal.

Ståendes på fot. Guldfärgad metall, delvis genombruten dekor. Maxhöjd 66.

Saknar spegelglas, slitage på bemålning. Delvis senare kompletterad bemålning.

Utropspris
1 500 SEK