Peter Carl Fabergé

(Ryssland, 1846-1920)
Peter Carl Fabergé
(Ryssland, 1846-1920)

ÄGG, silver och emalj, Collection Fabergé Victor Mayer 1990.

Blå emalj, enligt intyg 7 små rubiner infattade, detaljer av förgyllt silver 18K. Certifikat medföljer. H ca 7. Ställ medföljer

Repor, inre förgyllning med slitage.

Utropspris
4 000 SEK