DOCKSKÅPSMÖBLER, ca 35 delar. De flesta "Nolbyn Värmländskt hantverk", Berit Bergström. 1940-50-tal.

Köksbord med två stolar samt vägghylla, blå och vit målade. Öppenspis.

Säng, två stolar samt taburett, vitmålade med guldfärgade detaljer. Stolar och taburett med klädd sits.

Två halvmånebord, fyra stolar, skåp samt kakelugn, vitmålade. Stolar med klädd sits.

Soffa, bord, två karmstolar samt två stolar, klädd sits, mahognyimitation.

Golvur, taklampa, golvlampa mm.

Slitage. Smärre repor. Golvlampans skärm med mindre hål.

Utropspris
5 000 SEK