BESTICK, 60 delar, silver, Rosenholm, GAB, Stockholm, 1950/70-tal. Vikt ca 1250g (exkl knivar).
9 matskedar 4 bordsknivar med kort blad, 7 bordsknivar med långt blad, 3 smörknivar, 12 bakelsegafflar, 11 bordsgafflar, 2 smörtaxar, 12 teskedar. Knivar med blad i rostfritt stål.
Bruksslitage, en sked m initialer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.