Peter Parkinson nr 9034, förgyllt urverk, silverboetten stämplad 1797, möjligen senare visare.
August Heckel nr 974, urverk cylindergång, silverboetten stämplad Österrike-Ungern 1800-talets början.
Diam 6. Nyckel finns.
Slitage, repor. Ej funktionstestad.