SERVIS, 26 delar, porslin, Rörstrand, "Fleur" 1968-1972, Olle Alberius.

11 koppar m fat, 12 asssietter, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål m lock. Förgylld och grön dekor av blommor. Ett fat medföljer. Kannans höjd 25.

Smärre märken i förgyllning, bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK