MAT- KAFFE- SAMT TESERVIS, 95 delar, porslin. "Musselmalet", Kunglig Dansk, 1900-tal.

9 mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 7 desserttallrikar, 10 buljongkoppar med tre fat, såsskål, 2+1 uppläggningsfat, större skål, låg skål, 6 äggkoppar, saltströare, 3 mindre skålar, 3+1 små skålar, 2 ljusstakar, vas, kaffekanna, gräddkanna, mjölkkanna, 14 kaffekoppar med 12 fat, 6 askfat, 11 kakassietter, tekanna, 12 tekoppar med tio fat, 3 chokladkoppar med fat.

Slitage, nagg, några delar med sprickor.

Utropspris
8 000 SEK