"Svensk spets". 10 matskedar, 8 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 13 bordsknivar, 11 smörgåsgafflar, 11+1 teskedar GAB, utan monogram, soppslev, marmeladsked, smörkniv, silslev. Samtliga knivar med blad i rostfritt stål, senare blad på mat- och bordsknivar. Monogramgravyr "GE".
Bruksslitage. En tesked skadad. Smörknivsblad med anlöpningar. Enstaka bucklor.
635 460 455 530 235 211 480 1050 160 150