Teak. Srivbord med gråmålat underrede. Tre lådor. Skiva i teak. L 100, B 65, H 75. Stol med kopplade ben. Klädd sits. Nyckel finns.
Slitage. Smärre repor. Skiva med ställvis fuktfläckar.