SJÖSKUMSPIPA samt PIPOR, 3 st, bl a ben och trä, 1800/1900-tal.

Sjöskumspipa med hästmotiv.
Pipa samt munstycke för ciggar och cigarett i en rödsamets låda.
Pipa i form av en klo med ett ägg, etui formad som en pipa.

Bruksslitage. Märken och reor. Gamla lagningar. Sprickor. Brännskador.

Utropspris
1 500 SEK