URNOR, ett par, porslin, empire, 1800-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor. Kvadratisk sockel. H ca 19.

Slitage på dekor. Lagning, sprickor samt löst sittande mellan bas och urna på en av urnorna.

Utropspris
3 000 SEK