Ställ i förgylld brons med dekor av antikiserande kvinnoansikten. Sockel i malakit på fyra förgyllda tassfötter i brons. Etikettmärkt Grand Magasin de Paris S:t Petersburg. H 12.
Slitage. Malakitsockel med skador och lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.