VÄGGARMATURER, ett par. Mässing. Josef Frank för Svenskt Tenn. Modellnummer 2484.

Mässing. Formgivaren Josef Frank ritade vägglampa 2484 för sitt eget företag Haus & Garten i Österrrike, på 1920-talets slut. H ca 60

Slitage, repor, rispor, ej funktionstestade.

Utropspris
4 000 SEK