Tvådelad. Överdel med snedklaff med bakomliggande fack. Underdelen med två lådor i fronten. Bärhandtag på sidorna. Smidesjärn. L ca 89, B ca 62, H ca 100.
Bruksslitage. Märken och repor. Renoverad. Senare bemålning. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.