Gulglaserat eldfast stengods, två delar blåglaserade. Fem höga karotter med lock, tre karotter med lock, två mindre karotter, fyra skålar samt fem serveringsfat.
Obetydliga fotnagg. Mindre glasyrnagg. En karott med större krackeleringar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.