LITOGRAFIER, 4 st. Motiv ur Topelius bok "Finland framställd i teckningar" 1800-talets mitt.

Motiv: Högfors, Sääksmäki kyrka, Ruskiala och Ämmäkoski vid Kajana. Ca 19x25.

Fuktfläckar, ej examinerade ur ram.

Zacharias Topelius' verk "Finland framställd i teckningar" utkom år 1845.

Utropspris
400 EUR