11 kaffekoppar med 16 fat, 15 assietter, 2 tekoppar med fat, 11 djupa tallrikar, 12 mindre tallrikar, 12 djupa tallrikar, tekanna, 5 mindre uppläggningsfat, 2 mindre skålar, varav en med lock, gräddsnipa, sockerskål samt salt- och pepparkar, två terriner med lock, 5 askkoppar.
Vissa nagg samt smärre slitage.