Allmoge
282738

BORD, allmoge, barockstil, 1700/1800-tal.

Gråmålat samt bemålad dekor. Balusterformade och kopplade ben, två lådor i sarg, skiva löstagbar. L 210 B 72 H 81.

Slitage. Senare bemålat. Färgbortfall. Avslag. Märken. Maskstunget.

Utropspris
12 000 SEK