GRÖTSKÅL samt KANNA, porslin, 2 delar, Rörstrand, 1900-talets första del.

Kanna i med tomte som hänckel. Oval skål med lock med knopp med form av en tomte.

Bruksslitage. Något smutsigt. Smärre märken och repor.

Utropspris
2 500 SEK