Storbritannien: gräddkanna, skål på fot, 1900-talets början.
Finland: tesil, liten bägare med hänklar, liten kanna, 1900-talets första hälft.
Ryssland: tårtspade 1800/1900.
Skål på fot med otydl stämplar.
H 1-13.
Slitage. Anlöpningar.