BÄGARE, silver, Conrad Thulin, Landskrona 1843. Vikt ca 390 gram.

Trumpetformad med rikt svisselerad dekor av vapentält, blommor, korsade palmkvistar under krona. H 21.

Slitage, smärre bucklor, graverade initialer och årtal.

Utropspris
4 000 SEK