MEDALJONG OCH HALSKEDJA, 18k guld, Sverige och Frankrike 1800-tal. Tot vikt 23,3g.
Medaljong, rund, med emaljarbete och graverad dekor i form av blommor, genombrutet lock invändigt, diam 3, fransk stämpel. Halskedja, bönlänk, kistlås, Stockholm, 1807, L 168.
Slitage. Mindre skada invändigt på medaljong.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.