Grönpatinerad metall på träsockel. Tre figurer med bl a gitarr, verktyg samt målarpalett i handen stående rygg mot rygg, mot kolon. Runt urhus med romerska siffror, krönt med bandrosett. H 67. Nyckel finns.
Träsockel med slitage/märken. Märken. Repor. Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.