1 Pehr Gadd Umeå(1821-1831). L 20,5. 2 Erik Linderoth Umeå 1830 samt 1836. L 19,5. 1 Jonas Laurén Umeå 1812. L 21. 1 Johannes Wåhlin Umeå 1835. L 19. 2 med otydliga mästarstämplar. L 19-20.
Slitage. Ägargravyrer.