SKÅLFAT samt VAS. Glas, Tapio Wirkkala, Iittala, Finland. Sign.

Lövformat skålfat samt vas med dekor av löv, sign Tapio Wirkkala Iittala resp Tapio Wirkkala Iittala 3722, L 31 resp H 22.

Skålfat med mindre kantnagg, vas med undersides mindre repor.

Utropspris
8 000 SEK