KAROTT, Old Sheffield plate, 1800-tal.

Försilvrad med trähandtag. Heraldisk gravyr. Stämplad Thomas Bond St. Yttrekantens diameter 27. Höjd med lock 17.

Skråmor, slitage, små bucklor.

Utropspris
150 EUR