BOKSKÅP, senempire, etikettmärkt Liljesten Stockholm 1800-talets mitt.

Mahogny. Överskåp med glasat dörrpar, skuren växtdekor. Underdel med dörrpar. Etikettmärkt "Herr snickarmästaren Liljesten Norrtullsgatan Stockholm". L 117, B 45, H 232. Nyckel finns.

Smärre fanérskador. Repor och mindre fläckar.

Utropspris
10 000 SEK