BÄGARE, silver, Nils Reetz Umeå 1797. Vikt ca 255 gram.

Konande på rund fot. Svisselerad bladdekor. Invändigt förgylld. H 16.

Slitage och ställvis repor. Botten med gåvogravyr.

Utropspris
3 500 SEK