SKÅP, art decó, Deutsche Wohnkultur, Tyskland, 1900-talets första kvartal.

Fanérad i valnötsrot samt björk. Fyra skåpsdörrar samt ett par skjutdörrar i glas med bakomvarande hyllinredning. Etikettmärkt. L 224, b 50, h 180. Nyckel finns.

Bruksslitage, fanérskador samt repor. Några av dörrarnas skruvhål i gångjärnen är söndergängade.

Utropspris
10 000 SEK