Fanérad i valnötsrot samt björk. Fyra skåpsdörrar samt ett par skjutdörrar i glas med bakomvarande hyllinredning. Etikettmärkt. L 224, b 50, h 180. Nyckel finns.
Bruksslitage, fanérskador samt repor. Några av dörrarnas skruvhål i gångjärnen är söndergängade.