5 matskedar, olika modeller, 3 små skedar olika modeller. Bla Per Schotte (1755-1772), Skänninge, liten sked daterad 1759. Anders Dahlman (1760-1783), Västervik, med gåvoinskription, Pehr Zethelius (1766-1810), Stockholm.
Slitage. Bucklor. Anlöpningar. Lagningar. Gravyrer.