Ljust celadonglaserad. Fyra hänklar. H 25,8.
Krackelyrer, en hänkel trasig (vissa delar medföljer), kraftiga nagg.
Crazing. Good condition.
The Paul R. Wedendal Collection. Nr1652. Etikettmärkt undertill.