Mest motiv av Prinsparet Gustaf Adolf och Sibylla med familj. Ett mindre antal från Sachsen Coburg och 1910-20-talet med motiv av Prinsessan Sibylla med syskon.
Slitage, några är senare fotoavdrag resp vykortskopior, ej genomgångna.