Två Uschebtifigurer varav en med rester av bemålning. H 9-10. Amulett med grön glasyr, i form av Udjateye dvs Horusöga. L 2,5.
Slitage, nagg. Den större Uschebtin med lagning.
Lars Roséns resp Helen Schous samlingar.