PARTI BESTICK, 89 delar, silver, bl a GAB, 1900-talets första hälft. Total vikt 2 552 g.

Modell Svensk spets: 12 bordsgafflar, l 18,5,
12 bordsknivar, l 21,5, 12 bordsskedar, l 18,5, 12 dessertknivar, blad i rostfritt stål, l 19, 12 teskedar, blad i rostfritt stål, l 11, 5.
11 dessertgafflar, 14,5, 2 små serveringsskedar, l 15, 1 storserveringssked, l 18, 1 såsslev, l 16.

Med rosdekor: 12 moccaskedar, l 10.

Bruksslitage. Gravyrer.

Utropspris
8 000 SEK