SERVIS, 7 delar, keramik, Tyskland, 1900-talets början

Samtliga delar med röd kräftdekor i relief på vit botten. Skål med lock, diam ca 22, samt 6 tallrikar, diam 24,5.

Bruksslitage, delvis färgbortfall, smärre kantnagg.

Utropspris
250 EUR