Vitt porslin med floral reliefdekor. 25 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 14 förrättstallrikar, 6 bärtallrik, 11 större assietter, 18 assietter, 12 små assietter, 9 kaffekoppar med fat, 10 tekoppar med fat, 4 kaffekoppar med fat, såsskål på fat, liten terrin med lock, 2 uppläggningsskålfat, 4 uppläggningsfat i olika storlekar. 3 buljongfat, 3 tekoppar samt 4 kaffekoppar medföljer.
Nagg. Sprickor. Slitage.