Soffa samt två fåtöljer. Björk. Delvis svärtade karmar. På svärtade fötter. Gul klädsel, stoppad sits. Soffans l 190.
Ställvis slitage. Smärre repor och nötmärken. Sits med mindre fläckar samt något blekt.