BOKSKÅP, valnöt. 1800-talets mitt.

Dekorerade lister längs hörnen, övre delen vitrin. Övre delens h 143, l 99 (med kronlist tot. l 108), b 29, nedre delen h 83, l 103, b 45,5. Nyckel finns.

Skador, delar fattas. I ena dörren lös, bågnad skiva.

Utropspris
300 EUR