Cylindriskt glas, troligen Tyskland, med graverad dekor av byggnader. Monterad i metallbotten. H 13. Flaska med korkpropp, sengustaviansk, graverad dekor. H 18.
Glaset spräckt, därav metallagning. Kantnaggar. Flaskan med slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.