MEDALJER, 2 st, varav en 23k guld, 1990 resp 1985. Guldvikt ca 40g.

Regeringsmedalj, "Illis quorum meruere labore", 12e storleken, med band. Diam 4,2. I originaletui. En medalj med Konung CXVIG, förgyllt silver, diam 4,4, med ljusblått band, i originaletui.

Båda med namngravyr. Mindre slitage.

Utropspris
8 000 SEK