VITRINSKÅP, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Lackad björk. Underdel med två dörrar, överdel med vitrin. Antikiserande krön. L 96, b 45, h 117+96. Nyckel finns.

Smärre slitage, renoverat.

Utropspris
8 000 SEK