VATTENKANNA, SKÅL och FAT, silver. Portugal 1900-tal. Vikt ca. 2 260 g.

Kannan invändigt förgylld. Rokoko-stil. Kannans höjd 24 cm, fatets diam 34 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
12 000 SEK