Tvådelat. Fanerat. Dörr samt sidor i glas samt faner. Två bakomliggande hyllplan. Svängd i fronten samt svängda ben. Mässingsbeslag. Underdel med två lådor. L 66, B ca 45, H ca 180. Nyckel finns.
Repor. Slitage.