PARTI SKEDAR, 21 delar, silver, Sverige. Bl a Axel Gabriel Estberg, Karlskrona 1842-46. Tot 404 g.

11 förgyllda kaffeskedar svensk spets 1921, 6 teskedar gammal fransk 1872, 4 bordsskedar gammal fransk 1842 samt 1846.

Bruksslitage med repor, bucklor. Monogram.

Utropspris
1 800 SEK